Filmowe Warsztaty Dyskusyjne dla Mieszkanek i Mieszkańców Miasta Gdańsk – pokaz „C’mon, C’mon”

Mieszkasz w Gdańsku? Interesuje Cię świat kina i filmu?

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Miasta Gdańska, do udziału w Filmowych Warsztatach Dyskusyjnych organizowanych w Kino Kameralne Cafe przy ul. Lektykarskiej 4 w Gdańsku.

W programie Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych zaplanowanych jest 5 seansów filmowych, po których odbędzie się dyskusja i spotkanie z gościem specjalnym. W repertuarze znajdą się filmy poruszające aktualne problemy społeczne, wartości w życiu człowieka, oraz inne interesujące zagadnienia z kategorii kultury, nauki i filozofii. Zaproszeni goście – eksperci w dziedzinach poruszanych w danym filmie, po każdej projekcji będą uczestniczyli w dyskusji z widownią.
Spotkania rozpoczynamy w sierpniu i będziemy je kontynuować raz w miesiącu, aż do grudnia.

📅 Drugie spotkanie odbędzie się 21 września (środa) o godz. 17:30. Będziemy oglądać film „C’mon, C’mon”, a gościem specjalnym będzie Marcin Mindykowski.

ZAPISY: BRAK MIEJSC

O filmie:

„C’mon, C’mon” reż. Mike Mills

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także Joaquina Phoenixa, który w „C’mon C’mon” zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany. Phoenix wciela się w „C’mon C’mon” w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffmann), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

Gość specjalny:
Marcin Mindykowski – absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył również studia podyplomowe Szkoła Kina. Dziennikarstwo filmowe (pod kierownictwem Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze) na Collegium Civitas w Warszawie. W latach 2008–2013 pracował w „Dzienniku Bałtyckim”, gdzie zajmował się tematyką kulturalną i społeczno-polityczną. W 2009 r. otrzymał redakcyjną nagrodę im. Eli Przewoźniak dla „obiecującego młodego dziennikarza”. Od 2012 r. – jako dziennikarz kulturalny i krytyk filmowy – współpracował z Radiem Gdańsk, a od 2015 r. także z Programem II Polskiego Radia. Publikował też w „Kinie”, „Ekranach” i „Jazz Forum”. Od listopada 2021 r. związany jest z redakcją trójmiejskiej „Gazety Wyborczej”, w której kieruje działem kultury.

———————————–

Zwieńczeniem Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych będzie drużynowy Quiz Filmowy, który odbędzie się 18 grudnia 2022. Drużyny zgłoszone do udziału w Quizie będą składać się z członków wywodzących się z poszczególnych dzielnic Gdańska.
Zachęcamy do integracji z sąsiadami i udziału w wydarzeniach.

Daty pozostałych Spotkań:
19.10 godz. 17:30
23.11 godz. 17:30
7.12 godz. 17:30
Quiz filmowy:
18.12 godz.14:00

Wstęp na wydarzenia jest darmowy i skierowany do wszystkich chętnych gdańszczan powyżej 16-go roku życia. Na każdy seans obowiązują zapisy internetowe.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska. 


Arrow-up