O FUNDACJI

Podnoszenie świadomości społecznej – główne założenie fundacji, powstało z potrzeby serca i umysłu. Obserwując otaczający nas świat, ludzi, zjawiska, procesy – naturalnie chciałoby się coś zmienić.  Tylko co możemy zrobić aby było lepiej?  Jak działać  skutecznie i w jak największym zasięgu?  Dlatego stworzyliśmy fundację, której celem jest praca ze świadomością społeczną w jak najszerszym zakresie, poprzez różne narzędzia komunikacji.
Kultura, edukacja, tolerancja, otwartość, różnorodność to cele i kierunki w których chcemy podążać. Poprzez zmianę świadomości społecznej, dążymy do lepszego rozumienia otaczającego nas świata.

O ZAŁOŻYCIELACH

Chcieliśmy zrobić coś więcej, nadać sens na drugą połowę życia, a najważniejsze – zależy nam aby przyczynić się do dobrego wspólnego życia. Fundacja powstała z potrzeby serca i rozumu, z pragnień i marzeń. Jest naszą odpowiedzią na rzeczywistość, która nas otacza.

Fundator i Prezes Zarządu 

Ewa Piosik

 

 

NASZE PLANY

Jeszcze ich w większości nie znamy, ale chętnie się dowiemy od ciebie. Na ten czas to film, edukacja, kultura, sztuka i ludzie. Spotkania i dyskusje, ludzie którzy chcą się podzielić – swoją historią, pasją, pomysłem.

WIĘCEJ

ZESPÓŁ

 

Aleksandra Janowicz

Koordynatorka i inicjatorka projektów kulturalnych i edukacyjnych. Kierowniczka kina studyjnego. Członkini kadry psychoedukacyjnych Obozów Gestalt dla dzieci i młodzieży. Organizatorka seansów filmowych dla grup szkolnych w ramach programów edukacyjnych. Członkini Rady Fundacji Kolonia Artystów. Producentka reportaży filmowych o kryzysie suicydalnym.  Z wykształcenia psychoterapeutka Gestalt. Obecnie w trakcie studiów pedagogicznych w specjalizacji terapii uzależnień. 

Roksana JędrzejewskaWróbel

Pisarka, scenarzystka, autorka sztuk teatralnych i ponad 40 książek dla dzieci i powieści dla młodzieży. Z wykształcenia doktor literaturoznawstwa ze specjalizacją filmoznawczą. Laureatka wielu nagród, min.: Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, Najlepszej Książki Roku „Przecinek i kropka”. Jej książki – kilkakrotnie nominowane do tytułu Książki Roku polskiej sekcji IBBY, wpisane są też na Złotą Listę Fundacji ABC „Cała Polska czyta dzieciom”, Listę Skarbów Kultury Dziecięcej oraz Między-narodową listę Białych Kruków Literatury Dziecięcej (The White Ravens). Stworzyła Florkę, bohater-kę bestsellerowego cyklu książek i serialu animowanego. Działa aktywnie na rzecz dobrej książki dziecięcej, prowadząc wykłady i warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy. Otrzymała medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY i Unii Literackiej.

Piotr Gładkowski

Inżynier Politechniki Gdańskiej z 30 letnim doświadczeniem, od końca lat dziewięćdziesiątych współpracował przy budowie wielu obiektów i instytucji kulturalnych na terenie trójmiasta. Instruktor sportu. Wiceprzewodniczący Rady Sieci Kin Studyjnych. Producent filmowy. Pasjonat kinematografii i historii Gdańska, uczestnik i organizator spotkań i wydarzeń kulturalnych.

Maria Jolanta Szatkowska

Polonistka (UG) i filmoznawczyni (PWSFTviT w Łodzi). Prowadzi zajęcia filmowe z młodzieżą (m.in. w Klubie Studentów ,,Żak”, w ramach projektu Akademii Filmowej Era Nowe Horyzonty, w Muzeum II Wojny Światowej), z nauczycielami (podczas Letniej Akademii, organizowanej przez Fundację Centrum Solidarności, na warsztatach proponowanych przez ośrodki doskonalenia zawodowego). Jest autorką artykułów metodycznych z zakresu edukacji filmowej, scenariuszy lekcji, współautorką książki ,,Film w szkole. Wybrane zagadnienia edukacji filmowej”. Stale współpracuje z Centralnym Gabinetem Edukacji Filmowej w Łodzi.

Ewa Fajfer

Improwizatorka teatralna, psycholożka, pedagożka i psychoterapeutka. Od ponad dziesięciu lat tworzy i prowadzi szkolenia umiejętności miękkich oraz kursy improwizacji teatralnych dla klientów związanych z biznesem, placówek oświatowych oraz organizacji pozarządowych. Jest jedną z najbardziej doświadczonych improwizatorek i nauczycielek tej sztuki w kraju – współtworzyła pierwszą w Polsce grupę improwizacyjną “W Gorącej Wodzie Kompani”, od tego czasu aktywnie improwizuje w wielu projektach. Improwizacji uczyła zarówno osoby początkujące, jak i grupy zajmujące się tą sztuką zawodowo. Była też trenerką kreatywności w ośrodku rozwijania twórczości DAMB oraz sędziną podczas konkursu „Odyseja Umysłu”

 

Arrow-up