Filmowe Warsztaty Dyskusyjne dla Mieszkanek i Mieszkańców Miasta Gdańsk – pokaz „Mała mama”

Mieszkasz w Gdańsku? Interesuje Cię świat kina i filmu?

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Miasta Gdańska, do udziału w Filmowych Warsztatach Dyskusyjnych organizowanych w Kino Kameralne Cafe przy ul. Lektykarskiej 4 w Gdańsku.

W programie Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych zaplanowanych jest 5 seansów filmowych, po których odbędzie się dyskusja i spotkanie z gościem specjalnym. W repertuarze znajdą się filmy poruszające aktualne problemy społeczne, wartości w życiu człowieka, oraz inne interesujące zagadnienia z kategorii kultury, nauki i filozofii. Zaproszeni goście – eksperci w dziedzinach poruszanych w danym filmie, po każdej projekcji będą uczestniczyli w dyskusji z widownią.
Spotkania rozpoczynamy w sierpniu i będziemy je kontynuować raz w miesiącu, aż do grudnia.

📅  Trzecie spotkanie odbędzie się 19 października (środa) o godz. 17:30. Będziemy oglądać film „Mała Mama”, a gościem specjalnym będzie Tomasz Żygo.

ZAPISY: https://forms.gle/AJNffqW6XJwQbb3z9

„Mała Mama” reż. Céline Sciamma
Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi?
Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes „Portretu kobiety w ogniu”, w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

Gość specjalny:
Tomasz Żygo – rocznik 1979, urodzony w Gorzowie Wielkopolskim, na stałe mieszka w Gdańsku.
W branży filmowej od 2009 roku, od początku związany ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Zaczynał od koordynacji obiegu kopii na festiwalu Era Nowe Horyzonty (później T-Mobile Nowe Horyzonty, obecnie po prostu Nowe Horyzonty) oraz na Amerykańskim Festiwalu Filmowym. Później zdobywał kolejne doświadczenia w organizacji festiwalu. Obecnie jest koordynatorem programowym festiwalu Nowe Horyzonty, odpowiedzialnym za zamawianie pokazów, tłumaczenia i napisy oraz obieg i przygotowanie kopii. Bierze udział w selekcji filmów.
Od 2010 roku w różnym stopniu i zakresie zaangażowany w dystrybucję Stowarzyszenia, od koordynacji obiegu materiałów po rozwój relacji z kinami oraz współpracę z telewizjami i platformami VOD. W ramach dystrybuowanych filmów, odpowiedzialny za kontakty z agentami sprzedaży i producentami.
Od 2012 roku, wraz z powstaniem Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu, wspomaga prowadzone tam projekty i wydarzenia specjalne.
Odpowiedzialny za wprowadzenie do kin również paru tytułów niezależnie od Stowarzyszenia, m.in. Baby Bump Kuby Czekaja, czy Porto Gabe’a Klingera.
W 2022 roku współorganizował pierwszą edycję Post Pxrn Film Festival w warszawskim kinie Muranów
Inne pasje poza filmem: literatura, muzyka, piłka nożna (czasem nawet gra) i żużel (tylko biernie).

———————————–
Zwieńczeniem Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych będzie drużynowy Quiz Filmowy, który odbędzie się 18 grudnia 2022. Drużyny zgłoszone do udziału w Quizie będą składać się z członków wywodzących się z poszczególnych dzielnic Gdańska.
Zachęcamy do integracji z sąsiadami i udziału w wydarzeniach.

Zapisy na Quiz Filmowy:
https://forms.gle/VfyjZQqo3xbNvVM88

Daty pozostałych Spotkań:
23.11 godz. 17:30
7.12 godz. 17:30
Quiz filmowy:
18.12 godz.14:00
Wstęp na wydarzenia jest darmowy i skierowany do wszystkich chętnych gdańszczan powyżej 16-go roku życia. Na każdy seans obowiązują zapisy internetowe.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.


Fotorelacja z wydarzenia

Arrow-up