Filmowe Warsztaty Dyskusyjne dla Mieszkanek i Mieszkańców Miasta Gdańsk – pokaz filmu „Baby Broker”

Mieszkasz w Gdańsku? Interesuje Cię świat kina i filmu?
Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Miasta Gdańska, do udziału w Filmowych Warsztatach Dyskusyjnych organizowanych w Kino Kameralne Cafe przy ul. Lektykarskiej 4 w Gdańsku.

W programie Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych zaplanowanych jest 5 seansów filmowych, po których odbędzie się dyskusja i spotkanie z gościem specjalnym. W repertuarze znajdą się filmy poruszające aktualne problemy społeczne, wartości w życiu człowieka, oraz inne interesujące zagadnienia z kategorii kultury, nauki i filozofii. Zaproszeni goście – eksperci w dziedzinach poruszanych w danym filmie, po każdej projekcji będą uczestniczyli w dyskusji z widownią.
Spotkania rozpoczynamy w sierpniu i będziemy je kontynuować raz w miesiącu, aż do grudnia.

Piąte (ostatnie) spotkanie odbędzie się 7 grudnia (środa) o godz. 17:30. Będziemy oglądać film „Baby Broker”, a gościem specjalnym będzie Wiktor Małolepszy.

ZAPISY: https://forms.gle/bgr4BSgyBkk3N3ZU7

O filmie:
Sang-hyun (Song Kang-Ho) i jego przyjaciel Dong-soo (Gang Dong-Won) żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka. Młoda dziewczyna odkrywa ich plan i chce zgłosić sprawę na policję. Porywacze przekonują ją jednak, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woo-sunga, więc dziewczyna postanawia wyruszyć z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Wkrótce okazuje się, że ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety. Okazuje się, że każdy ma coś na sumieniu…

Gość specjalny:
Wiktor Małolepszy – krytyk filmowy publikujący na portalu Filmawka, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, skandynawista a prywatnie miłośnik azjatyckiego kina.

Rozmowę poprowadzi Elwira Rewińska – polonistka i filmoznawczyni, koordynator edukacji filmowej w Trójmieście.
———————————–
Zwieńczeniem Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych będzie drużynowy Quiz Filmowy, który odbędzie się 18 grudnia 2022. Drużyny zgłoszone do udziału w Quizie będą składać się z członków wywodzących się z poszczególnych dzielnic Gdańska.
Zachęcamy do integracji z sąsiadami i udziału w wydarzeniach.

Zapisy na Quiz Filmowy:
https://forms.gle/VfyjZQqo3xbNvVM88

Quiz filmowy:
18.12 godz.14:00

Wstęp na wydarzenia jest darmowy i skierowany do wszystkich chętnych gdańszczan powyżej 16-go roku życia. Na każdy seans obowiązują zapisy internetowe.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Fotorelacja z wydarzenia

Arrow-up