Fundacja Awareness w Gdańsku zaprasza na przegląd kinematografii ukraińskiej połączony z warsztatami. Projekcje filmowe, których tematyka poruszać będzie określone wątki społeczne, będą tłem do dalszej dyskusji z gośćmi specjalnym – ekspertami w temacie poruszanym w danym filmie.
Adres:
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4, Gdańsk
Między sierpniem a grudniem 2022 odbędzie się 7 spotkań.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta Gdańska, a w szczególności obywateli Ukrainy, naszym celem jest bowiem zbudowanie pomostu pomiędzy grupami różnych narodowości.
Podczas wydarzeń zapraszamy na poczęstunek ukraińskich przysmaków od restauracji Pan Kotowski.
Daty Spotkań:
Podczas każdego wydarzenia przed i po zachęcamy do uzupełnienia dostępnych na miejscu ankiet.
Nasz projekt jest darmowy i skierowany do wszystkich chętnych gdańszczan powyżej 16-go roku życia. Na każdy seans obowiązują zapisy:
– internetowe poprzez udostępniony na każdym wydarzeniu arkusz
– mailowe na: kontakt@awareness.org.pl
– telefoniczne 58 690 70 75
– na miejscu w Kinie Kameralnym Cafe w Gdańsku przy ul. Lektykarskiej 4
Nasza Fundacja realizuje projekt kulturalny pt.: „Kino Integracja. Ludzie – Relacje – Kultura” na rzecz integracji społecznej, wyrównywania szans i praw człowieka w ramach „Programu współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na rok 2022”. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk.
Całkowita wartość projektu: 14 600,00 zł
Wartość dofinansowania: 12 000,00 zł
Nr umowy: RWB-W/3130/BPK/315/U-W.BIEŻ./2022
Okres realizacji projektu: od dnia 01.08.2022 r. do dnia 31.12.2022 r.
Spodziewane rezultaty: Materialnym efektem projektu będzie 7 spotkań dyskusyjnych/warsztatów/sesji wraz z projekcją filmów, które odbywać się będą 1 raz w miesiącu od sierpnia do grudnia 2022r. (w dwóch miesiącach odbędą się po 2 spotkania), dla grupy docelowej liczącej łącznie 336 osób (po 48 osób na 1 spotkaniu).
Przygotowane zostanie podsumowanie i wnioski płynące z każdych spotkań, by mogły posłużyć kolejnym prelekcjom. Planujemy bowiem po zakończeniu projektu kontynuować już we własnym zakresie analogiczne spotkania dla nowych osób. Powstałe w projekcie materiały (łącznie 7 kompletów) będą w tych kolejnych spotkaniach wykorzystywane.
Zatem bezpośrednie produkty projektu to:
1. 7 spotkań dyskusyjnych
2. 7 kompletów materiałów do dalszego użycia w przypadku realizacji podobnych spotkań.
Cykl warsztatów/sesji ma na celu integrację mieszkańców naszego miasta i Ukrainki oraz Ukraińców, którzy przybyli do Gdańska w wyniku konfliktu na Ukrainie i są nową grupą, która właśnie zaczyna tworzyć społeczność naszego miasta. Chcemy uwrażliwić tych ludzi na siebie, na swoje problemy, pomóc im przełamać bariery i nawiązać pierwsze relacje, by tworzące się właśnie nowe społeczeństwo miasta Gdańsk było otwarte na siebie i przyjaźnie do siebie nastawione. Chcemy także poruszyć temat równości, równego traktowania i poszanowania praw i godności człowieka, które są naturalnymi obszarami potencjalnych problemów, jakie pojawiają się w społeczeństwie ,w wyniku jego integracji z nowymi obywatelami. Poprzez podjęcie już teraz tego tematu z obywatelami naszego miasta, chcemy temu przeciwdziałać i przyczynić się do zbudowania społeczeństwa wielokulturowego.